Przejdź do treści

W dżungli inspiracji

Kiedy planujemy urządzanie wnętrza kupujemy gazety o designie, przeglądamy setki stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Wyobrażamy sobie siebie we wnętrzu ze zdjęcia. Im dłużej szukamy tym większa frustracja nas dopada. Na co się zdecydować? Podoba mi się styl loftowy, ale to łóżko w stylu glamour jest piękne! Kolor roku to granat, a ja uwielbiam zielony…  W efekcie często powstają wnętrza nieciekawe, niefunkcjonalne lub co gorsza nie spełniające oczekiwań.

Pamiętaj, że to Twoje wnętrze. Ma odzwierciedlać Twój styl życia i temperament, a nie na odwrót. Moda przemija, trendy dynamicznie się zmieniają. Dom to miejsce, w którym masz czuć się szczęśliwy i zrelaksowany. Będziesz oglądać swoją przestrzeń i korzystać z niej codziennie. Pomyśl co naprawdę Ci się podoba. Przypomnij sobie znane Ci wnętrza. W czym czujesz się dobrze, a co kompletnie Ci nie odpowiada. Zrób listę, kolaż, tablicę potrzeb.

Wszystkie chwyty dozwolone. Twój dom ma być niczym garnitur szyty na miarę. Nie chcesz przecież przez kilka lat złościć się na źle umiejscowione gniazdko albo niefunkcjonalne półki w szafie. Każdy detal powinien być przemyślany i zaprojektowany. Kiedy połączymy siły powstanie coś wyjątkowego. Twoja świadomość potrzeb i nasze doświadczenie projektowe to przepis na udane wnętrze, które zachwyci Cię bardziej niż kolorowe zdjęcie z katalogu.

Top